TPSM63606 6 A kraftmodul med høy tetthet
Texas Instruments sin modul er en høyintegrert 36 V DC/DC-løsning som leveres i en forbedret HotRod™-QFN-kapsling
Texas Instruments sin TPSM63606 er en høyintegrert 6 A, DC-DC, synkron buck-strømmodul (senker spenningen) som kombinerer MOSFET-er, en skjermet induktor og passive komponenter i en forbedret HotRod QFN-kapsling. Modulen har pinner for VIN og VUT som er plassert i hjørnene av kapslingen for optimalisert plassering av inngangs- og utgangskondensatoroppsettet. De fire større kjøleplatebe under modulen muliggjør enkel utforming og enkel håndtering i produksjonen. Med et utgangsspenningsområde på 1 V til 16 V, er TPSM63606 konstruert for raskt og enkelt å implementere en design med lav elektromagnetisk interferens (EMI). Den totale løsningen krever så få som fire eksterne komponenter og eliminerer valg av magnetikk og kompensasjonsdeler fra designprosessen.
- Allsidig synkron buck-strømmodul (senker spenningen) på 36 VIN, 6 AUT:
- Integrerte MOSFET-er, en induktor og en kontroller
- Justerbart utgangsspenningsområde: 1 V til 16 V
- Kapsling: 5,0 x 5,5 x 4 mm overstøpt QFN
- Temperaturområde for koblingspunkt: -40 til +125°C
- Justerbart frekvensområde: 200 kHz til 2,2 MHz
- Utrustninger med negativ utgangsspenning
- Ultrahøy virkningsgrad over hele lastområdet:
- Toppvirkningsgrad: 95 %+
- Alternativ med ekstern forspenning (bias) for økt effektivitet
- Hvilestrøm ved avslåing/avstengning: 0,6 µA (typ.)
- Ultralave ledende og utstrålte EMI-signaturer:
- Spredt spektrummodulasjon (S-suffix)
- Motstandsjusterbar swich-node-svingningshastighet (stigehastighet)
- Oppfyller CISPR 11- og 32-klasse B-utslipp
- Egnet for skalerbare strømforsyninger:
- Pinne-kompatibel med TPSM63604 (36 V, 4 A)
- Innebygde beskyttelsesfunksjoner for robust design:
- Presisjonsaktiver input- og open-drain PGOOD-indikator for sekvensering, kontroll og Vi UVLO
- Avstengningsbeskyttelse for overstrøm og temperatur
- Test og måling, romfart og forsvar
- Automatisering og styring for fabrikker
TPSM63606 High-Density 6 A Power Module