CC0603KRX7R9BB472
DigiKeys produktnummer
311-1083-2-ND - Tape og spole (TR)
311-1083-1-ND - Båndavsnitt (CT)
311-1083-6-ND - Digi-Reel®
Produsent
Produsentens produktnummer
CC0603KRX7R9BB472
Beskrivelse
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603
Detaljert beskrivelse
4700 pF ±10% 50V Keramikkkondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
EDA-/CAD-modeller
CC0603KRX7R9BB472 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimensjon
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Toleranse
±10%
Tykkelse (maks)
0,035" (0,90mm)