STM32L071KZU6
DigiKeys produktnummer
497-17500-ND
Produsent
Produsentens produktnummer
STM32L071KZU6
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 192KB FLSH 32UFQFPN
Detaljert beskrivelse
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrostyringer IC 32-biters 32MHz 192KB (192K x 8) FLASH 32-UFQFPN (5x5)
EDA-/CAD-modeller
STM32L071KZU6 Modeller
EEPROM-størrelse
6K x 8
Emballasje
Brett
RAM-størrelse
20K x 8
Spenning - forsyning (Vcc/Vdd)
1,65V – 3,6V
Dataomformere
A/D 10x12b
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hurtighet
32MHz