STM32L071CZY6TR
DigiKeys produktnummer
497-18819-2-ND - Tape og spole (TR)
497-18819-1-ND - Båndavsnitt (CT)
497-18819-6-ND - Digi-Reel®
Produsent
Produsentens produktnummer
STM32L071CZY6TR
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 192KB FLASH 49WLCSP
Detaljert beskrivelse
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrostyringer IC 32-biters 32MHz 192KB (192K x 8) FLASH 49-WLCSP (3,29x3,26)
EDA-/CAD-modeller
STM32L071CZY6TR Modeller
EEPROM-størrelse
6K x 8
Emballasje
Tape og spole (TR)
Båndavsnitt (CT)
Digi-Reel®
RAM-størrelse
20K x 8
Spenning - forsyning (Vcc/Vdd)
1,65V – 3,6V
Dataomformere
A/D 13x12b
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hurtighet
32MHz