STM32L053C8T6TR
DigiKeys produktnummer
497-18816-2-ND - Tape og spole (TR)
497-18816-1-ND - Båndavsnitt (CT)
497-18816-6-ND - Digi-Reel®
Produsent
Produsentens produktnummer
STM32L053C8T6TR
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP
Detaljert beskrivelse
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrostyringer IC 32-biters 32MHz 64KB (64K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7)
EDA-/CAD-modeller
STM32L053C8T6TR Modeller
EEPROM-størrelse
2K x 8
Emballasje
Tape og spole (TR)
Båndavsnitt (CT)
Digi-Reel®
RAM-størrelse
8K x 8
Spenning - forsyning (Vcc/Vdd)
1,8V – 3,6V
Dataomformere
A/D 10x12b; D/A 1x12b
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hurtighet
32MHz