STM32L051C6T6
DigiKeys produktnummer
497-15202-ND
Produsent
Produsentens produktnummer
STM32L051C6T6
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP
Detaljert beskrivelse
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrostyringer IC 32-biters 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7)
EDA-/CAD-modeller
STM32L051C6T6 Modeller
EEPROM-størrelse
2K x 8
Emballasje
Brett
RAM-størrelse
8K x 8
Spenning - forsyning (Vcc/Vdd)
1,65V – 3,6V
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hurtighet
32MHz