STM32L031E6Y6TR
DigiKeys produktnummer
497-18804-2-ND - Tape og spole (TR)
497-18804-1-ND - Båndavsnitt (CT)
497-18804-6-ND - Digi-Reel®
Produsent
Produsentens produktnummer
STM32L031E6Y6TR
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 25WLCSP
Detaljert beskrivelse
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrostyringer IC 32-biters 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 25-WLCSP (2,1x2,49)
EDA-/CAD-modeller
STM32L031E6Y6TR Modeller
EEPROM-størrelse
1K x 8
Emballasje
Tape og spole (TR)
Båndavsnitt (CT)
Digi-Reel®
RAM-størrelse
8K x 8
Spenning - forsyning (Vcc/Vdd)
1,8V – 3,6V
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hurtighet
32MHz