STM32L011K4U6
DigiKeys produktnummer
497-19188-ND
Produsent
Produsentens produktnummer
STM32L011K4U6
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 32UFQFPN
Detaljert beskrivelse
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrostyringer IC 32-biters 32MHz 16KB (16K x 8) FLASH 32-UFQFPN (5x5)
EDA-/CAD-modeller
STM32L011K4U6 Modeller
EEPROM-størrelse
512 x 8
Emballasje
Brett
RAM-størrelse
2K x 8
Spenning - forsyning (Vcc/Vdd)
1,65V – 3,6V
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hurtighet
32MHz