CL21B104KBCNNWC
DigiKeys produktnummer
1276-2445-2-ND - Tape og spole (TR)
1276-2445-1-ND - Båndavsnitt (CT)
1276-2445-6-ND - Digi-Reel®
Produsent
Produsentens produktnummer
CL21B104KBCNNWC
Beskrivelse
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Detaljert beskrivelse
0.1 µF ±10% 50V Keramikkkondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA-/CAD-modeller
CL21B104KBCNNWC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimensjon
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Toleranse
±10%
Tykkelse (maks)
0,037" (0,95mm)