SPG145-56
DigiKeys produktnummer
2223-SPG145-56-ND
Produsent
Produsentens produktnummer
SPG145-56
Beskrivelse
TEG, 5 V / 2.9 A OUTPUT, 56 X 56
Detaljert beskrivelse
TEG (termoelektrisk generator) 14.5W ved 27°C 2.9 A 300°C
EDA-/CAD-modeller
SPG145-56 Modeller
Kategori
Høyde
5,55mm
Strøm - maks
2.9 A
Spenning - maks
5 V
Motstand
1.67 Ohms
Størrelse/dimensjon
Kvadrat - 56,00mm L x 56,00mm W
Driftstemperatur
300°C
Qmax ved Th
14.5W ved 27°C