C0805C103K1RECTU
DigiKeys produktnummer
399-C0805C103K1RECTUTR-ND - Tape og spole (TR)
399-C0805C103K1RECTUCT-ND - Båndavsnitt (CT)
399-C0805C103K1RECTUDKR-ND - Digi-Reel®
Produsent
Produsentens produktnummer
C0805C103K1RECTU
Beskrivelse
CAP CER 0805 10NF 100V X7R 10%
Detaljert beskrivelse
10000 pF ±10% 100V Keramikkkondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C0805C103K1RECTU Modeller
Kategori
Temperaturkoeffisient
Produsent
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tape og spole (TR)
Båndavsnitt (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimensjon
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Toleranse
±10%
Tykkelse (maks)
0,035" (0,88mm)