Trådløs SoC (system-on-chip) STM32WB0 BLE
Bilde av den trådløs systembrikke (SoC – System-on-Chip) STM32WB0 BLE fra STMicroelectronicsSTM32WB09xx fra STMicroelectronics er en programmerbar Bluetooth® Low Energy (BLE) trådløs systembrikke-løsning (SoC-løsning) med ultralavt energiforbruk. Den har integrert STMicroelectronics sine mest avanserte 2,4 GHz-radio-IP-er, som er optimalisert for ekstremt lavt energiforbruk (ultralav effekt) og utmerket radioytelse, samt en høyvirksom SMPS-spenningsomformer som senker spenningen (step-down converter), for enestående batterilevetid.
  • RX-følsomhetsnivå: -97 dBm ved 1 Mbps, -104 dBm ved 125kbps (lang rekkevidde)
  • Programmerbar utgangseffekt opptil +8 dBm (ved antennekontakten)
  • 4,9 mA spenningstopp i TX (ved 0 dBm, 3,3V)
  • 3,6 mA spenningstopp i RX (ved følsomhetsnivå 3,3V)
Den er i samsvar med BLE SIG-kjernespesifikasjon versjon 5.4, adresserer punkt-til-punkt-tilkobling og Bluetooth Mesh-nettverk, og gjør det mulig å etablere store, driftssikre enhetsnettverk. STM32WB09xx  er også egnet for 2,4 GHz proprietær trådløs radiokommunikasjon for å håndtere utrustninger med ultralav latenstid (forsinkelse).
STM32WB09xx inkluderer en Arm® Cortex®-M0+ mikrokontroller med en kapasitet på opptil 64 MHz og en kjerneprosessor (DMA-basert) for tidskritiske BLE-operasjoner. Den har også en sjenerøs innebygd Flash på 512 KB. Den er velutstyrt og rik på periferiutstyr for en mikrokontroller (MCU) i denne klassen, og tilbyr dermed den beste verdien i forhold til funksjonsnivå for kostnadssensitive utrustninger.
Egenskaper
  • Radiotilpasning og filtrering
  • Radioytelse med ultralavt energiforbruk (ultralav effekt)
  • 32-Bits Arm Cortex-M0+med høy ytelse og ultralav effekt som kjøres med opp til 64 MHz
  • Dynamisk strømforbruk: 14,5 μA/MHz
  • Driftsforsyningsspenning : 1,7 V til 3,6 V
  • Temperaturområde: -40 °C til +105 °C
  • Styring av forsyning og nullstilling: SMPS, POR/PDR, PVD
  • Klokkekilder: 32 MHz- og 32 KHz-krystaller + intern 32 KHz-oscillator