F6N0.75BK500
DigiKey Part Number
1030-F6N0.75BK500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F6N0.75BK500
Description
SELF WRAP 3/4" X 500' BLACK
Detailed Description
Self Wrap X 500' (152.40m) Black
Length
500' (152.40m)
Series
Wall Thickness
0.025" (0.64mm)
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.750" (19.05mm)