LFB127079-000
DigiKey Part Number
240-2278-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFB127079-000
Description
FERRITE CORE 25 OHM SOLID 7.92MM
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 25Ohm @ 5MHz ID 0.312" Dia (7.92mm) OD 0.500" Dia (12.70mm) Length 0.276" (7.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LFB127079-000 Models
Category
Impedance @ Frequency
25Ohm @ 5MHz
Inner Dimension
0.312" Dia (7.92mm)
Outer Dimension
0.500" Dia (12.70mm)
Length
0.276" (7.00mm)