LFB095051-000
DigiKey Part Number
240-2277-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFB095051-000
Description
FERRITE CORE 86 OHM SOLID 5.1MM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 86Ohm @ 5MHz ID 0.201" Dia (5.10mm) OD 0.374" Dia (9.50mm) Length 0.750" (19.05mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LFB095051-000 Models
Category
Impedance @ Frequency
86Ohm @ 5MHz
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Material
LF
Series
Inner Dimension
0.201" Dia (5.10mm)
Packaging
Bulk
Outer Dimension
0.374" Dia (9.50mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Type
Round
Length
0.750" (19.05mm)