LFB259128-000
DigiKey Part Number
240-2138-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFB259128-000
Description
FERRITE CORE 62OHM SOLID 12.83MM
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 62Ohm @ 5MHz ID 0.505" Dia (12.83mm) OD 1.020" Dia (25.91mm) Length 1.125" (28.58mm)
Category
Impedance @ Frequency
62Ohm @ 5MHz
Inner Dimension
0.505" Dia (12.83mm)
Outer Dimension
1.020" Dia (25.91mm)
Length
1.125" (28.58mm)