CCP1.25BK250
DigiKey Part Number
1030-CCP1.25BK250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCP1.25BK250
Description
EXPAND SLEEVE 1.25" X 250' BLK
Detailed Description
Sleeve X 250' (76.20m) Black
Length
250' (76.20m)
Wall Thickness
0.024" (0.61mm)
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
1.250" (31.75mm)
Diameter - Inside, Expanded
1.500" (38.10mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 66
Check for Additional Incoming Stock
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 1 195,33000kr 1 195,33
2kr 1 099,34000kr 2 198,68
3kr 1 046,79667kr 3 140,39
5kr 984,19600kr 4 920,98
7kr 980,08857kr 6 860,62
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
EXPAND SLEEVE 1.25" X 50' BLACK