EM1126-36-0#
DigiKey Part Number
501-2507-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EM1126-36-0#
Description
TEST LEAD BANANA TO PIN TIP 36"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
36.0" (914.40mm) Banana Plug, Single, Stackable To Tip Plug, Stackable Patch Cord 3000VDC (3kV)
Category
Cable Length
36.0" (914.40mm)
Contents
1 Lead, Black
Wire Gauge
20 AWG
Voltage - Rated
3000VDC (3kV)
Current Rating (Amps)
5A
Additional Resources
In-Stock: 44
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 119,65000kr 119,65
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
In-Stock: 42
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO PIN TIP 18"
In-Stock: 0
TEST LEAD BANANA TO PIN TIP 12"
In-Stock: 52
TEST LEAD BANANA TO PIN TIP 24"
In-Stock: 38
TEST LEAD BANANA TO PIN TIP 48"
In-Stock: 12
TEST LEAD BANANA TO PIN TIP 60"