DSC1223DI2-148M5000T is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
148.5 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 6-VDFN
DSC1223DI2-148M5000T
DigiKey Part Number
150-DSC1223DI2-148M5000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1223DI2-148M5000T
Description
MEMS OSC HP 148.5MHZ LVDS -40C-8
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
32mA (Typ)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)