DSC1124BL2-100.0000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
100 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 2.25V ~ 3.6V 6-VDFN
DSC1124BL2-100.0000
DigiKey Part Number
150-DSC1124BL2-100.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1124BL2-100.0000
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ HCSL SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
42mA
Supplier Device Package
6-CDFN (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Output
HCSL
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)