HCM1A0503V2-R20-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HCM1A0503V2-R20-R |
Description | FIXED IND 200NH 20.5A 2 MOHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 200 nH Shielded Inductor 20.5 A 2mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 2mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 160MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 20A | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |