DSC-25MM-KIT
DSC-25MM-KIT
DSC-25MM-KIT
DigiKey Part Number
4771-DSC-25MM-KIT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC-25MM-KIT
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS SOLDER
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
3A
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Wire Gauge
20 AWG