DSC-25FM-KIT
DSC-25FM-KIT
DSC-25FM-KIT
DigiKey Part Number
5412-DSC-25FM-KIT-ND
Manufacturer
CompuCablePlusUSA
Manufacturer Product Number
DSC-25FM-KIT
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
0 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
3A
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Wire Gauge
20 AWG