929835-01-24-RK
DigiKey Part Number
3M156872-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
929835-01-24-RK
Description
CONN HEADER R/A 24POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 24 position 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating
0.235" (5.97mm)
Series
Contact Length - Post
0.110" (2.79mm)
Insulation Height
0.115" (2.92mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
2.5A
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 17,49000kr 17,49
10kr 15,25800kr 152,58
100kr 13,63630kr 1 363,63
500kr 11,36314kr 5 681,57
1 000kr 9,73990kr 9 739,90
5 000kr 8,63603kr 43 180,15
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER R/A 1POS
In-Stock: 2223
CONN HEADER R/A 2POS 2.54MM
In-Stock: 291
CONN HEADER R/A 3POS 2.54MM
In-Stock: 3570
CONN HEADER R/A 4POS 2.54MM
In-Stock: 505
CONN HEADER R/A 5POS 2.54MM