929500-01-05-RK
DigiKey Part Number
929500E-01-05-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
929500-01-05-RK
Description
CONN HEADER R/A 5POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole, Right Angle 5 position 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating
0.295" (7.49mm)
Series
Contact Length - Post
0.130" (3.30mm)
Insulation Height
0.110" (2.79mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
2.5A
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 6,46000kr 6,46
10kr 5,62300kr 56,23
100kr 4,63180kr 463,18
500kr 4,02764kr 2 013,82
1 000kr 3,32282kr 3 322,82
5 000kr 2,92005kr 14 600,25
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER R/A 1POS
In-Stock: 690
CONN HEADER R/A 2POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER R/A 3POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER R/A 4POS 2.54MM
In-Stock: 855
CONN HEADER R/A 6POS 2.54MM