SMAJ13A/TR13
DigiKey Part Number
13-SMAJ13A/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMAJ13A/TR13CT-ND - Cut Tape (CT)
13-SMAJ13A/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ13A/TR13
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21.5V Clamp 18.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
18.6A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V