CC0603KRX7RABB331
DigiKey Part Number
13-CC0603KRX7RABB331TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0603KRX7RABB331CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC0603KRX7RABB331DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603KRX7RABB331
Description
CAP 0603 200V 330 PF X7R
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)