CC0603KRX7RABB331 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CC0603KRX7RABB331 |
Description | CAP 0603 200V 330 PF X7R |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |