CC0603JRNPO0BN331 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CC0603JRNPO0BN331 |
Description | CAP CER 330PF 100V C0G/NPO 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CC0603JRNPO0BN331 Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |