CC0603JPNPO0BN331 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Walsin Technology Corporation
In Stock: 10 106
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
330 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CC0603JPNPO0BN331
DigiKey Part Number
13-CC0603JPNPO0BN331TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603JPNPO0BN331
Description
CAP CER 330PF 100V C0G/NPO 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0603JPNPO0BN331 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)