CC0603GRNPO0BN331
DigiKey Part Number
13-CC0603GRNPO0BN331TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0603GRNPO0BN331CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC0603GRNPO0BN331DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603GRNPO0BN331
Description
CAP CER 330PF 100V C0G/NPO 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CC0603GRNPO0BN331 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)