VJ0603Y331KXBPW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Datasheet
330 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
VJ0603Y331KXBPW1BC
DigiKey Part Number
VJ0603Y331KXBPW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603Y331KXBPW1BC
Description
CAP CER 330PF 100V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603Y331KXBPW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)