M64W105KB40
DigiKey Part Number
693-M64W105KB40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M64W105KB40
Description
TRIMMER 1M OHM 0.063W PC PIN TOP
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 MOhms 0.063W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 21.0 Turn Top Adjustment
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Manufacturer
Vishay Spectrol
Number of Turns
21.0
Series
Adjustment Type
Top Adjustment
Packaging
Box
Resistive Material
Cermet
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Resistance
1 MOhms
Termination Style
PC Pins
Power (Watts)
0.063W
Size / Dimension
Rectangular - 0.382" x 0.197" Face (9.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%