VORA1010M4T
DigiKey Part Number
751-VORA1010M4TTR-ND - Tape & Reel (TR)
751-VORA1010M4TCT-ND - Cut Tape (CT)
751-VORA1010M4TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VORA1010M4T
Description
1 FORM A SOLID STATE RELAY -SOP-
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SMD, Gull Wing
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VORA1010M4T Models
Category
Load Current
100 mA
Mfr
On-State Resistance (Max)
6 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Termination Style
Gull Wing
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Relay Type
Photo-Coupled Relay (Photorelay)
Supplier Device Package
4-SOP
Circuit
Approval Agency
CQC, cUL, DIN, UL
Output Type
AC
Grade
Automotive
Voltage - Input
1.37VDC
Qualification
AEC-Q102
Voltage - Load
0 V ~ 100 V