SMC5K30A-M3/H
DigiKey Part Number
SMC5K30A-M3/HGITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMC5K30A-M3/HGICT-ND - Cut Tape (CT)
SMC5K30A-M3/HGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMC5K30A-M3/H
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 103A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
103A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V