SMBJ24CD-M3/H | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMBJ24CD-M3/H |
Description | TVS DIODE 24VWM 38.4VC DO214AA |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 38.4V Clamp 15.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15.6A |
Mfr | Power - Peak Pulse 600W |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Type Zener | Mounting Type Surface Mount |
Bidirectional Channels 1 | Package / Case DO-214AA, SMB |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V | Supplier Device Package |
Voltage - Breakdown (Min) 27.1V | Base Product Number |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.4V |