SMBJ24CD-M3/H
DigiKey Part Number
SMBJ24CD-M3/HGITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMBJ24CD-M3/HGICT-ND - Cut Tape (CT)
SMBJ24CD-M3/HGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ24CD-M3/H
Description
TVS DIODE 24VWM 38.4VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.4V Clamp 15.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
15.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
27.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.4V