AA-10.000MAGY-T
DigiKey Part Number
887-1655-2-ND - Tape & Reel (TR)
887-1655-1-ND - Cut Tape (CT)
887-1655-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AA-10.000MAGY-T
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ 7PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz ±30ppm Crystal 7pF 150 Ohms 2-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Type
MHz Crystal
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
10 MHz
Package / Case
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.053" (1.35mm)