GK11M3000
DigiKey Part Number
GK11M3000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GK11M3000
Description
PROBE TEMP "K" 3000MM LEAD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
118.000" (2997.20mm) K-Type Thermocouple Air, Beaded -40 ~ 950°F (-40 ~ 510°C)
Category
Tip Type
Air, Beaded
Manufacturer
TPI (Test Products Int)
Plug Type
Sub-Mini (Thermocouple Plug)
Series
Probe Temperature Range
-40 ~ 950°F (-40 ~ 510°C)
Packaging
Bulk
Cable Length
118.000" (2997.20mm)