TS12A12511DCNR
DigiKey Part Number
296-27523-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-27523-1-ND - Cut Tape (CT)
296-27523-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TS12A12511DCNR
Description
IC SWITCH SPDT X 1 5OHM SOT23-8
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Circuit IC Switch 2:1 5Ohm (Typ) SOT-23-8
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TS12A12511DCNR Models
Category
Switch Time (Ton, Toff) (Max)
95ns, 50ns
Manufacturer
Texas Instruments
-3db Bandwidth
93MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Charge Injection
26pC
Part Status
Active
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
14pF
Switch Circuit
SPDT
Current - Leakage (IS(off)) (Max)
1nA
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
2:1
Crosstalk
-70dB @ 1MHz
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
On-State Resistance (Max)
5Ohm (Typ)
Mounting Type
Surface Mount
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
1Ohm
Package / Case
SOT-23-8
Voltage - Supply, Single (V+)
2.7V ~ 12V
Supplier Device Package
SOT-23-8
Voltage - Supply, Dual (V±)
±2.7V ~ 6V