OPA2344UA/2K5
DigiKey Part Number
296-29277-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-29277-1-ND - Cut Tape (CT)
296-29277-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OPA2344UA/2K5
Description
IC CMOS 2 CIRCUIT 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
EDA/CAD Models
OPA2344UA/2K5 Models
Voltage - Input Offset
200 µV
Mfr
Current - Supply
150µA (x2 Channels)
Series
Current - Output / Channel
15 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Max)
5.5 V
Amplifier Type
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Slew Rate
0.8V/µs
Gain Bandwidth Product
1 MHz