FGLG.04BK250
DigiKey Part Number
1030-FGLG.04BK250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGLG.04BK250
Description
EXPAND SLEEVE 0.208" X 250' BLK
Detailed Description
Sleeve X 250' (76.20m) Black
Length
250' (76.20m)
Series
Wall Thickness
0.010" (0.25mm)
Operating Temperature
-70°C ~ 650°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.208" (5.28mm)
Diameter - Inside, Expanded
0.224" (5.69mm)