YFF21PC0J226MT000N
DigiKey Part Number
445-7085-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7085-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7085-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF21PC0J226MT000N
Description
CAP FEEDTHRU 22UF 20% 6.3V 0805
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Feed Through Capacitor 6.3V 4 A 5mOhm 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
YFF21PC0J226MT000N Models
Category
Current
4 A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
5mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Insertion Loss
40dB @ 40kHz ~ 1GHz
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Surface Mount
Type
Feed Through
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Capacitance
22 µF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated
6.3V