MMZ0603S121ET000
DigiKey Part Number
445-172349-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-172349-1-ND - Cut Tape (CT)
445-172349-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMZ0603S121ET000
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0201 1LN
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 250mA 370mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MMZ0603S121ET000 Models
Category
Current Rating (Max)
250mA
DC Resistance (DCR) (Max)
370mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.013" (0.33mm)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz