I7A60A-C01-EVK-S1
DigiKey Part Number
285-I7A60A-C01-EVK-S1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
I7A60A-C01-EVK-S1
Description
EVAL BOARD FOR I7A12060A008V001R
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
i7A12060A008V-001-R i7A 1 Non-Isolated Output DC/DC, Step Down Evaluation Board
Category
Power - Output
400W
Manufacturer
TDK-Lambda
Voltage - Output
1V ~ 8V
Series
Current - Output
60A
Packaging
Box
Voltage - Input
9V ~ 18V