CCG3-24-15SF
DigiKey Part Number
285-CCG3-24-15SF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCG3-24-15SF
Description
DC DC CONVERTER 15V 3W
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 200mA 9V - 36V Input
EDA/CAD Models
CCG3-24-15SF Models
Category
Voltage - Isolation
1.5 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency
84%
Voltage - Input (Min)
9V
Size / Dimension
0.62" L x 0.41" W x 0.45" H (15.7mm x 10.4mm x 11.5mm)
Voltage - Input (Max)
36V
Current - Output (Max)
200mA
Standard Number
Power (Watts)
3 W