TG.22.0112
DigiKey Part Number
931-1041-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG.22.0112
Description
RF ANT 850MHZ/900MHZ WHIP RA
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA CDMS, DCS, EDGE, GPRS, GSM, HSPA, PCS, UMTS Whip, Right Angle SMA Male Connector Mount
Category
Number of Bands
5
Manufacturer
Taoglas Limited
VSWR
2.3
Packaging
Bag
Gain
0dBi
Part Status
Active
Power - Max
20 W
RF Family/Standard
Cellular
Termination
SMA Male
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Connector Mount
Frequency (Center/Band)
850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz
Height (Max)
1.764" (44.80mm)
Frequency Range
800MHz ~ 2.2GHz