SWLP.2450.12.4.B.02
DigiKey Part Number
931-1115-2-ND - Tape & Reel (TR)
931-1115-1-ND - Cut Tape (CT)
931-1115-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SWLP.2450.12.4.B.02
Description
RF ANT 2.4GHZ CER PATCH SLDR SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA WLAN, Zigbee™ Ceramic Patch Solder Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SWLP.2450.12.4.B.02 Models
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Taoglas Limited
VSWR
3
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Gain
2dBi
Part Status
Active
Termination
Solder
RF Family/Standard
802.15.4, WiFi
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
0.157" (4.00mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Applications
WLAN, Zigbee™
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz