SAX2148FA4B-20.000M
DigiKey Part Number
2388-SAX2148FA4B-20.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SAX2148FA4B-20.000M
Description
CRYSTAL 20.000M 8PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±10ppm Crystal 8pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Frequency
20 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance
8pF