PEC19SFCN
DigiKey Part Number
S1232E-19-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PEC19SFCN
Description
CONN HEADER VERT 19POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 19 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Post
0.320" (8.13mm)
Mfr
Overall Contact Length
0.738" (18.75mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Contact Length - Mating
0.318" (8.08mm)
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 18,15000kr 18,15
10kr 15,38900kr 153,89
100kr 13,07960kr 1 307,96
500kr 11,67430kr 5 837,15
1 000kr 11,11718kr 11 117,18
5 000kr 9,92453kr 49 622,65
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
In-Stock: 1069
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 641
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM